Historia polskiego squasha

historia squasha

Jednym z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportowych w naszym kraju z cała pewnością jest squash. Sport ten, choć nie jest jeszcze bardzo znany, zdobywa coraz większą rzeszę zwolenników. Ta dyscyplina sportowa polega przede wszystkim na odbijaniu przez dwóch zawodników piłki.

Kort do squasha składa się z czterech ścian, o które to zawodnicy mają odbijać piłkę. Ministerstwo Sportu Rzeczpospolitej Polskiej nie wpisało jeszcze oficjalnie tego sportu na oficjalną listę dyscyplin sportowych. Jednak jego zwolennicy uważają, iż jest to tylko kwestia czasu.

Warto wspomnieć także o tym, iż squash nie jest także dyscypliną olimpijską. Zaznaczyć musimy jednak, iż władze światowe wykonują szereg starań, aby squash na zawsze wpisał się do historii dyscyplin olimpijskich świata.

Początki gry w squasha

Nim squash stał się popularny w naszym kraju, warto wspomnieć o jego początkach. Państwem, które jest nieodłącznie związane z historią gry w squasha z całą pewnością jest Anglia. To tam bowiem ta dyscyplina sportowa miała swe początki.

Zauważyć możemy także, że w czołówce gry w squash od lat znajdują się Anglicy. w obecnych czasach squash znany, oraz uprawiany jest w 153 krajach. W nich większość graczy zrzeszona jest w federacjach kontynentalnych. Te zaś są członkami Światowej Federacji Squasha.

gra w squasha

Squash w Polsce

Możemy śmiało powiedzieć, iż squash zawitał do naszego kraju dopiero około piętnastu- dwudziestu lat temu. Obecnie możemy wyliczyć, iż w Polsce znajduje się około stu pięćdziesięciu kortów do squasha, które są przygotowane w sposób profesjonalny. Najwięcej informacji o tym sporcie znaleźć możemy w Internecie. To tam również zawzięcie sport ten propaguje Polska Federacja Squasha. To ona także odpowiedzialna jest za podnoszenie kwalifikacji osób grających w squash, oraz za zajmowanie się, oraz dbanie o korty do gry w squasha.

Z całą pewnością gra w squash z biegiem lat zyska na popularności w naszym kraju, i doczekamy się nie tylko wielu nowych, profesjonalnych kortów do gry, ale także uznania squasha jako dyscyplinę olimpijską.

Polecamy:

Squash Łódź

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw odpowiedź