Różne oblicza rowerów

sklep rowerowy

Historia roweru została zapoczątkowana już w XVIII wieku. To wtedy opracowany został prototyp, który kilka lat później wprowadzono do powszechnego użytku. Najpopularniejszym typem roweru jest rower miejski dopasowany do jazdy po ścieżkach rowerowych i prostych drogach. Jest to typowy rower rekreacyjny, który nie nadaje się ani na zbyt długie trasy ani do uprawienia sportu.

Rower górski

Kolejnym, popularnym typem roweru jest rower górski. To pojazd dopasowany do jazdy po naprawdę wymagających terenach górzystych. Cechuje się on dobra amortyzacją oraz bardzo mocną ramą. Oczywiście specjalistyczne rower górskie posiadają znacznie więcej funkcjonalności, jednak te amatorskie są znacznie mnie skomplikowane. Posiadają jedynie Inny układ ramy niż w rowerze miejskim. Tego typu sprzęt posiada na wyposażeniu tak naprawdę każdy sklep rowerowy. Jest to model popularny i produkowane przez większość mniej i bardziej popularnych marek.

Tandem

Mniej popularne, choć bardzo urokliwe okazują się być tak zwane tandemy. Są to rowery, którymi jednocześnie mogą jechać na przykład dwie osoby. Sprzęt ten posiada długą ramę i dwa siedziska. Rzadko spotyka się rowery trzy lub cztero ramowe, ale są one dostępne na rynku. Bardzo często tego typu sprzęt wykorzystywany jest przez osoby słabo widzące lub niewidome, które potrzebują przewodnika i opiekuna zajmującego się ustalaniem kierunku. Warto wspomnieć także o tym, że druga osoba także posiada pedała napędzające koła. Nie jest, więc tylko pasażerem, ale czynnym uczestnikiem jazdy.

Typów rowerów jest na świcie bardzo wiele. Niektóre z nich dopasowywane są do potrzeb danej dyscypliny sportowej, jednak większość sprzętów tworzona jest po to, aby sprostać oczekiwaniom ludzi. Rowery posiadają różne funkcjonalności, ponieważ spełniają różne zadania. Często dopasowywane są także do wzrostu oraz szybkości jazdy. Odwiedzając sklep rowerowy warto mieć jednak na uwadze przede wszystkim, jakość. Ma ona naprawdę niebagatelne znaczenie szczególnie w przypadku sprzętu, który ma nam służyć przez całe lata.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Zostaw odpowiedź