Dobieramy plecak

plecakiWyjeżdżając na wakacje większość z nas chce się zapakować w plecak. Oczywiście jest też wiele innych możliwości, jak walizki czy torby, jednak to plecak w wielu wypadkach uznawany jest za najbardziej wygodną i najbardziej praktyczną formę przewożenia rzeczy.

Zacznijmy od tego, kiedy wybrać plecaki, a kiedy lepsze będą walizki. Przede wszystkim plecaki sprawdzają się, kiedy planujemy dużo przemieszczać się z naszym bagażem. Noszenie na plecach jest najbardziej wygodne i najzdrowsze. Oczywiście aby nosić plecak, trzeba mieć na sobie wygodny strój turystyczny.

Dlatego też plecaki nie nadają się dla osób podróżujących w eleganckich ubraniach, które nie chcą pognieść sobie ubrania. Dla osób planujących podróż biznesową lepsze będą właśnie walizki czy torby. Na wyjazdy czysto turystyczne lepsze będą plecaki.

Także jeśli podróżujemy z dziećmi, docenimy zalety tego rozwiązania. Okazuje się bowiem, że tylko plecaki dają nam pełną swobodę i wolne ręce do noszenia dzieci, opieki nad nimi. Łatwiej sięgnąć do plecaka, niż do walizki. Wygoda naszej podróży w dużym stopniu zależy od nas samych, a przede wszystkim od tego, co i jak spakujemy. Plecaki dają nam możliwość zapakowania wszystkiego warstwami. Jeśli kupimy plecak z otwieranymi komorami z boku, możemy bez problemu w trakcie podróży sięgnąć dowolną rzecz, nawet jeśli jest na samym dnie naszego plecaka. To wielkie udogodnienie.

W przypadku walizki musimy przecież wypakować wszystkie rzeczy, które są na wierzchu, aby dostać się do tego, co spakowaliśmy na samym spodzie. Nie jest to wygodne dla nikogo, a najmniej dla osób podróżujących z dziećmi. Dzieci są przecież nieprzewidywalne, nigdy nie wiadomo, czego sobie akurat zażyczą, a może się to znajdować na samym spodzie…

Jednak aby w pełni docenić dobrodziejstwa, jakie dają nam plecaki, musimy pamiętać, gdzie co spakowaliśmy. Warto za każdym razem pakować się tak samo, aby wiedzieć, gdzie może znajdować się jaki przedmiot. Nasze pociechy też na tym skorzystają, a i my sami, ponieważ będziemy mieli większą kontrolę nad sytuacją.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

1 odpowiedź to “Dobieramy plecak”

  1. Igor pisze:

    W harcerstwie nauczono mnie poprawnego pakowania plecaka. Na sam dół głównej kieszeni pakujesz wszelkie ubrania, które wyciągniesz dopiero po rozbiciu obozowiska. Wyżej dajesz poręczne przedmioty, jak ręcznik czy mydło. A na sam wierzch kurtkę czy najczęściej używane na szlaku przedmioty.

    Jeśli masz komorę poniżej, w nią pakujesz śpiwór i wszystkie najcięższe materiały. Generalnie ciężkie rzeczy idą na spód, a lekkie na górę. W ten sposób odciążasz plecy.

Zostaw odpowiedź