Moda na rowery?

Tuż po zrobieniu prawa jazdy marzyłem, żeby mieć jakiś fajny, ale tani samochód. Szkoda tylko, że mój instruktor nie podzielał mojego entuzjazmu. Dziś zaczynam go coraz lepiej rozumieć..

Pierwsze auto. Na gazie. Ciasne ale własne. Czterosobowe, za co serdecznie żałuję i postanawiam się poprawić, więcej nie grzeszyć.. w taki sposób. Pierwszy miesiąc i subtelne naprawy, a to klakson, a to pasy. Skarbonka bez dna, jak mawia mój kolega. „Szrot” więcej przestał w warsztacie niż pojeździł. Szybko mój szpanerski wóz stał się niepotrzebny w codziennym życiu. Korzystanie z komunikacji miejskiej było jedynym rozsądnym ekonomicznie rozwiązaniem przy astronomicznych cenach za paliwo. Może lepiej zamiast komisu trzeba było odwiedzić porządny sklep rowerowy?

Podobno obciachem jest podjechać do dziewczyny rowerem, ale pojeździć wspólnie w letnie dni po okolicznych urokliwych miejscowościach zmienia raptownie punkt widzenia, powodując, że stereotyp nadaje się do utylizacji. Zalety bycia miłośnikiem roweru są olbrzymie. Można się pochwalić odwiedzinami „u cioci w Paryżu” dzięki wykorzystaniu siły nóg i tego prymitywnego mechanizmu. Absurdalne? Nie dla mojego kolegi.

sklep rowerowy

Samochód stał się niemodny. Ta nudna puszka, ciągle się psująca, nie jest wyzwaniem, które rozwija człowieka. Rower wymaga, sprawdza nasze ciało a nie zasób portfela. Jest bliski przyrody i „wjedzie” wszędzie, gdzie nie każde auto zdoła. Ulicami Łodzi nietrudno zobaczyć młodych coraz częściej spamujących miasto swoimi oldschoolowymi jednobieżnymi pojazdami. Coraz szerzej i głębiej w studenckiej otoczce pojawia się rower, towarzyszący spotkaniom pełnym miłości czy wymiany naukowych poglądów.

Promowanie zdrowego stylu życia w połączeniu z raptownym skokiem cen paliw daje szansę na ukształtowanie nowej mody. Z chęcią wybrałbym się ze znajomymi na wycieczkę rowerową bez udziału tandetnych i zaspojlerowanych aut z poprzedniej epoki. Ten prosty pojazd przeżyje już niedługo swój renesans, czuję to głęboko pod skórą..

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

1 odpowiedź to “Moda na rowery?”

  1. Bart pisze:

    Rowery są super, ale mimo wszystko samochód jest znacznie cieplejszy. Doceni każdy kto będzie musiał o siódmej rano pojechać do pracy :)

Zostaw odpowiedź